Tinklaraštis

10/4/2021

Žvakės – jaukumo ir šviesos simbolis, dažniausiai naudojamos namuose ar kaip dovana artimajam. Jų yra daugybės rūšių ir kvapų, bet ar pagalvojote, iš ko jos pagamintos ir kokią įtaką daro mūsų sveikatai?

Žvakių, kurias dažniausiai rasite prekybos centruose, pagrindinė gamybos žaliava yra parafinas – tai iš sočiųjų angliavandenių susidedantis pigus, neatsinaujinantis, šalutinis naftos produktas. Jam sukietinti ir suteikti baltą spalvą naudojami įvairūs cheminiai junginiai. Degdamas parafinas išskiria suodžius ir kitas toksiškas medžiagas, turinčias neigiamą poveikį sveikatai. Taip pat masinės gamybos žvakėse dažnai naudojami sintetiniai dažikliai ir kvapai, kurie dirgina kvėpavimo takus bei mažina uoslės jautrumą. Visos šios medžiagos nusėda ant įvairių namų paviršių, įsigeria į baldų audinius bei per žmogaus kvėpavimo takus patenka į organizmą ir gali sukelti alergijas. Ir čia dar ne viskas, pasirodo, nemažai žvakių gamintojų naudoja dagtis su švino siūlu, kuris leidžia liepsnai puikiai degti, tačiau taip pat yra kenksmingas žmogaus sveikatai.

Sužinojus kiek žalingų medžiagų yra paprastoje žvakėje, gali nebesinorėti jos daugiau deginti ir dovanoti artimiesiems. Tačiau nereikia išsigąsti, tam yra ekologiška alternatyvą – sojų ar bičių vaško žvakės. Tai aplinkai ir žmogui draugiškos žvakės, pagamintos iš natūralios žaliavos. Vienas populiariausių pasirinkimų yra sojų pupelių vaško žvakės. Jos gaminamos iš sojų pupelių spaudžiant aliejų, kuris vėliau išgryninamas ir hidrinamas, tam, kad įprasta skysta aliejaus forma pavirstų į kietą. Sojų vaškas yra 100 proc. augalinis gaminys, jo sudėtyje nėra toksinų, cheminių ar genetiškai modifikuotų medžiagų. Sojų pupelės yra greitai atsinaujinantis gamtinis išteklius, nedarantis žalos gamtai. Tai biologiškai skaidus ir gamtoje visiškai suyrantis produktas.

Be tokių gerų savybių kaip sudėtis, sojų vaško žvakės pasižymi ir labai geru degimu. Visų pirma jos dega kelis kartus ilgiau ir tolygiau nei įprastos žvakės, puikiai dera su natūraliais eteriniais aliejais, lengvai išsivalo išliejus bei gali būti naudojamos net tepti ant kūno, nes turi minkštinamųjų savybių.

Norintiems išbandyti ekologiškas sojų vaško žvakes su natūraliais kvapais, siūlome rinktis iš kelių variantų:

sojų vaško žvakė keramikiniame indelyje

Aromatinės sojų vaško žvakės keramikiniame indelyje bergamočių-japoninių laurenių aromato, levandų aromato arba cinamono-kedrų aromato.

kvepiančios sojų vaško žvakės su žiedlapiais

Aromatinės sojų vaško žvakės su rugiagėlių žiedlapiais, eglių spygliais ir rožių žiedlapiais.

kvepiančios sojų vaško žvakės

Aromatinės sojų vaško žvakės betoniniame indelyje vanilės-braškių aromato ar vyšnių aromato